واحد تولید

 • این واحد با بهره مندی از به روزترین ماشین آلات تولیدی و نیروهای مجرب و کارآزموده توانایی تولید انواع مقاطع آلومینیومی را دارا بوده و محصولات تولیدی خود را با بهترین کیفیت و در کوتاه ترین زمان در سراسر   کشور در اختیار مشتریان گرامی قرار می دهد .

بیلت مصرفی

 • بیلت مصرفی در خط تولید شرکت از بهترین و مرغوب ترین مواد داخلی و خارجی می باشد که تمام استانداردهای لازمه را در بهبود کیفیت سطوح را داراست.

واحد اکستروژن

 • این دستگاه پایه اصلی تولید پروفیل آلومینیوم به شمار می رود که شامل کوره های پیش گرم بیلت ، قالب و پرس اکستروژن می باشد . تکنولوژی این دستگاه همگام با فناوری روز اروپا بوده و متضمن کیفیت پروفیل های تولید است .

پروسه آندایزینگ 

 • این پروسه عملیاتی در شرکت آلومینیوم سپید رنگ پارسه به شرح زیر انجام می شود . در ابتدا قطعات در PH  قلیایی در معرض هیدروکسید سدیم (Naoh)  از روی آن ها لایه برداری می شود و پس از شستشو ، آب کشی و خنثی سازی قطعات در دو مرحله به صورت جداگانه در وان های اسید نیتریک دوده زدایی و چرب گیری عمقی می شوند و مجددا پس از شستشو آب کشی و خنثی سازی ، قطعات آماده آندایزینگ می شوند . وان آندایز حاوی اسید سولفوریک با غلظت مولاریته  معین می باشد که توسط رکتیفایر به سیستم جریان الکتریسته متصل می شود .

 • در وان های آندایز کاتد دیواره وان است که از جنس AL  می باشد و آند قطعات آلومینیومی می باشد. بنابراین جنس آندو کاتد یکی می باشد و همین امر باعث می شود برق دهی به صورت ایده آل انجام گیرد . با توجه به جدول فلزات ، AL از جمله فلزات واکنش پذیر و فعال می باشد که بسیار سریع در معرض واکنش های خوردگی قرار میگیرد ولی با توجه به این که اکسید آلومینیوم AL203  به صورت یک لایه مقاوم و چسبنده بر روی سطح آلومینیوم تشکیل می شود از ادامه خوردگی و فرسایش AL جلوگیری می کند لذا در پروسه آندایزینگ با کمک جریان الکتریسته در PH اسیدی ضخامت و میکرون این لایه و قشر اکسیدی افزایش می یابد و شاهد یک سطح براق ، شفاف و درخشنده بر روی سطح AL  خواهیم بود که در مقابل کلیه واکنش های اکسید آسیون ، فرسایش و خوردگی مقاومت خواهد کرد .

 • پس از عملیات آندایزینگ با توجه به درخواست مشتری قطعه وارد وان رنگ می شود که از جنس استیل می باشد تا هدایت الکتریکی و قدرت پرتاب مواد به بهترین نحو انجام می گیرد و در مرحله بعد وارد وان سیل شده و عمل سیل کاری صورت می گیرد و پس از آبکشی در وان آبجوش ، در خشک کن قرار گرفته و آماده برای بسته بندی می شد . این شرکت قادر است قطعات را به صورت نقره ای ، طلایی ، برنز و مشکی ، شامپاینی و زرشکی آبکاری نمائید . همچنین این شرکت پس از تحقیقات علمی و پژوهشی در صد راه اندازی خط آندایز قرمز ، آبی و رنگ های متنوع دیگر نیز می باشد.

 • شرکت آلومینیوم سپید رنگ پارسه به دلیل بهبود کیفیت ، غلبه بر رسوب ، املاح و کاتیون و آنیون های مزاحم در ترکیب آب ، کلیه وان های زیرسازی ، آندایزینگ و شستشو و خنثی سازی با آب دیونیزه و با PH=7 شارژ می گردند . همچنین کلیه اقلام شیمیایی مورد نیاز کارخانه به صورت اورجینال از برند آندایزینگ  معتبر جهانی تهیه می شود . همچنین این واحد قادر است در قسمت آبکاری و زیرسازی که بالغ بر 22 وان با ظرفیت 16000 لیتر می باشد سالانه 2000 تن قطعات AL  با طول 6/50 متر با بهترین کیفیت آبکاری نماید.

پروسه آنادایزینگ

واحد رنگ الکترواستاتیک

 • پروفیل های تولید شده ، جهت انجام پروسه رنگ پودری الکترواستاتیک به این قسمت از کارخانه منتقل شده و با بهره گیری از دو خط رنگ کانوایر به طور اتوماتیک با استفاده از تکنولوژی رباتیک سمز فرانسه رنگ آمیزی و آماده استفاده می گردد.

خط تولید پولیشینگ آلومینوم

پولیش آلومینیوم از جمله فرآیندهای کاربردی است که میتواند زیبایی محصول آلومینیومی شما را چندین برابر سازد. فرایند پولیشینگ با صیقل دادن سطح فلز آلومینیوم همراه است. در این روش از طریق صیقل دادن، سطح رویی فلز آلومینیوم برای انواع رنگ آمیزی یا اعمال افکت های متفاوت آماده میشود.

به طور کلی فرایند پولیش آلومینیوم موجب براق سازی سطح فلز میشود و جذابیت خاصی به آن می بخشد. گرچه پولیش آلومینیوم بیش از ۵۰ سال قدمت دارد و فرآیندی تازه و جدید محسوب نمی شود، اما روش انجام آن در عصر حاضر بسیار کارآمدتر از گذشته است. دلیل این اتفاق نیز به پیشرفت تکنولوژی مرتبط است که نتایج این فرایند را بهتر از گذشته نمایش میدهد.

پولیشنگ آلومینیوم در مجموعه سپید رنگ پارسه توسط دستگاه های مکانیزه و مدرنی انجام میگیرد که امکان خم شدن یا ترک برداشتن فلز مورد نظر را به طور کلی از بین برده است. پولیشینگ ظاهری خاص به آلومینیوم می بخشد، درخشش و براقییت آن به مرور زمان از بین نمیرود و نیاز به پولیشینگ دستی ندارد. به همین دلیل در کاربردهای تزئینی بسیار مؤثر و میان طراحان و معماران به خصوص در درب و پنجره دوجداره گزینه محبوبی به شمار می روند.
ازخدمات  پولیشینگ آلومینیوم  قبل از انادایز کردن استفاده می‌شود. دستگاه پولیش بصورت تمام اتوماتیک، تشکیل شده از چند برس از جنس‌ کتان (گیلانس) میباشد. که بر اثر تماس برس های کتان به سطح پروفیل و با تنظیم فشار دستگاه و استفاده از خمیر پولیش با دانسیته بالا می توان براقیت را بر روی پروفیل ایجاد کرد.

خدمات پولیشینگ آلومینیوم تنها برای ایجاد افکت های ظاهری بر روی  پروفیل ها و ورق های آلومینیوم استفاده میشود و این خدمات هیچ گونه خط و خراش، زنگ زدگی، جوش خوردگی، تاب دیدگی و سایر اثرات منفی ناخوشایند را پاک نمیکند.

واحد دکورال

 • پروفیل ها پس از پوشش رنگ زمینه در واحد رنگ پودری به این قسمت منتقل شده و در رنگ ها و طرح های مختلف چوب و سنگ … پوشش داده می شوند .

واحد کنترل کیفی

 • واحد فنی مهندسی و کنترل کیفیت
 • در مجموعه سپید رنگ پارسه و به لطف در اختیار داشتن مهندس های شیمی،متالوژی و صنایع این شرکت بزرگترین واحد کنترل کیفیت و فنی مهندسی را دارد.

  در این واحد با توجه به حضور مهندسان در خطوط تولید محصول نهایی توسط تیم کنترل کیفیت کنترل و تایید میشود.

  در مجموعه سپید رنگ پارسه با داشتن آزمایشگاه و واحد تحقیق و توسعه هر روز در صدد نوآوری و رفع عیوب پیش آمده در خطوط تولید هستند.

  این مجموعه با سر مشق قرار دادن استاندارد های QUALANOD   (انجمن کنترل کیفیت در صنعت آندایزینگ) در خطوط تولید آندایزینگ، استاندارد QUALICOAT (انجمن کنترل کیفیت در صنعت لاک زدن، رنگ‌آمیزی و پوشش) در خطوط پودری و QUALICOAT برای خطوط طرح چوب در صدد ارتقا سطح کیفی محصولات خود می باشد.

  در مجموعه سپید رنگ پارسه ابزارهای پایش و اندازه گیری طبق استانداردهای روز DIN, ISO, ASTM موجود گردیده است و در خطوط تولید و آزمایشگاه مورد استفاده قرار میگیرد.

  در واحد کنترل کیفیت این مجموعه امکان ردیابی محصولات، پرونده کیفی و کارت بارسی تا سه سال پس از تولید قابل دسترسی می باشد به طوری که مشتریان با توجه به پارامترهای کنترل کیفی خود میتوانند سفارش خود را تا سالها تکرار کنند و این امر موجب تضمین خدمات با هارمونی رنگ یکسان می باشد.

  با ورود پروقیل های خدماتی مشتریان در خط تولید تیم کنترل کیفیت با حضور در انبار مشخصات اولیه پروفیل از جمله سختی اولیه (ایجینگ)، گونیا بون، سطح ظاهری پروفیل را مشاهده کرده و در صورت مغایرت با مشتریان در میان گذاشته و مجوز ادامه کار را از مشتریان میگیرند. با این خط مشی اتخاذ شده مشتری در هر لحظه در جریان شرایط پروفیل خود قرار خواهد گرفت و این از حثوث مسلم مشتریان ماست.

  مجموعه سپید رنگ پارسه با داشتم دو خط آندایزینگ و یک خط زیرسازی پودری روزانه تعداد 40 عدد وان های (تانک) خطوط تولید را از طریق تیتراسیون مورد آنالیز قرار میدهد و روزانه شرایط تحت کنترل قرار میگیرد.

واحد بسته بندی

در مجموعه سپید رنگ پارسه با استقرار 10 ایستگاه بسته بندی و ارائه دستورالعمل ثابت در صدد این هستند که بهترین و منطیقی ترین راه بسته بندی را اجراء کنند.

 • هر بسته با توجه به نوع مقاطع و استاندارد یسته بندی ضمیمه شده و یا الزامات مشتری بسته بندی میگردد
 • چیدمان شاخه ها طوری باشد که روی هم ایستایی کامل داشته باشد.
 • هنگام بسته بندی بایستی دقت می شود که فشار غلتکها متناسب با مقاومت و ضخامت پروفیل تنظیم شود تا از تغییر شکل آنها جلوگیری شود.
 • برای پوشش بین پروفیلها از نایلونهای بیرنگ یا کاغذ استفاده شود تا آسیب به سطح پرداخت کاری شده وارد نشود.

سالانه نزدیک به پانصد هزار متر لیبل محافظ جهت محافظت از سطح پروفیل از خارج وارد میگردد.

 • در هنگام بسته بندی چنانچه محصولات دارای عیب می باشد به هیچ وجه بسته بندی نمی شوند و سریعا با واحد کنترل کیفیت در صدد رفع عیب تلاش میکنند.